KEN HENSLEY (UK)/(Ex Uriah Heep)/Solo Tour 2014

Podobné akce

Účinkující: .

Typ akce: Koncert

Zahájení: 15. 3. 2014
Ukončení: 15. 3. 2014

Popis akce

Velký náčelník a duše opravdových Uriah Heep Ken Hensley přijíždí po nedávných velice úspěšných koncertech opět do České republiky!Další exkluzivní vystoupení se uskuteční v plzeňském klubu House Of Blues a v olomouckém Bounty Rock Caféi.Kapacita sálů je omezena!
Tentokrát vystoupí bez vikingského bandu Live Fire pouze Ken Hensley sám,jen za doprovodu svých neodmyslitelných kláves a kytary.
Součástí večera s Kenem Hensleym bude moderovaná diskuze s dotazy diváků(s českým překladem) a samozřejmě i plnohodnotný koncertní set z mixu staré dobré uriášovské klasiky a písní z nových Hensleyho studiových alb,včetně novinek z aktuální studiové desky Trouble.
Kolik z tisíců rockových klávesáků rozpozná sluchem i laik? Deset Možná. A kolik z oněch deseti hraje či hrálo hardrock? Dva. A kdo autorsky dominoval své kapele? Jediný!
Existuje povolanější interpret klasických písní Uriah Heep než je Ken Hensley? Při vší úctě k jeho bývalým kolegům (Box a spol.), vystupujícím dodne pod hlavičkou Uriah Heep měl právě on bezesporu největší zásluhu o zapsání této průkopnické hardrockové kapely do rockových čítanek. V sedmdesátých letech byl totiž téměř výhradním autorem všech jejich nesmrtelných hitů. To z pera Hensleyho se zrodily známé rockové perly typu July Morning, Lady In Black, Free Me, Rain, Stealin, Sweet Freedom, Look At Yourself, Easy Livin či Rainbow Demon…Při koncertech Uriah Heep pak byla Hensleyho uhrančivá osobnost zdobená bohatou vlasovou hřívou spolu s výrazným zvukem jeho klasických hammondek dominantním elementem celé kapely.
Po 13 studiových albech natočených s Uriah Heep ale Hensley v roce 1980 ze skupiny odchází pro nesouhlas s dalším posunem repertoáru směrem do popových vod a navazuje spolupráci s americkými Blackfoot. V polovině osmdesátých se pak na několik let stahuje do ústraní (hostuje ale např. na albu excentriků WASP), aby se s koncem milénia opět vrátil na hudební scénu. Sám či ve spolupráci s bývalými „Uriáši“ Johnem Lawtonem či Johnem Wettonem vydává několik sólových alb. Zajímavý je i jeho projekt úpravy skladeb Uriah Heep ve spolupráci s moskevským symfonickým orchestrem. Na Hensleyho výtečném studiovém albu Blood On The Highway z roku 2007 se v roli pěveckých hostů objevují velice slavná jména- např.Glenn Hughes(ex Deep Purple), a Jorn Lande(ex Masterplan).
V posledním období vydává Hensley v poměrně rychlém sledu další studiové desky.Album Faster (květen 2011) se nese ve znamení zdařilého návratu ke klasickým uriášovským kořenům,album Love & Other Mysteries(květen 2012) je naopak poklidná Hensleyho kolekce intimních písní s několika hostujícími vokalisty.
V říjnu 2013 vychází album Trouble s již pozměněnou sestavou doprovodného bandu Live Fire v čele s vynikajícím italským vokalistou Robertem Tirantim.

Místo konání: Bounty Rock Café

Přesná adresa: Hálkova 2 (Hledat na mapě)

Olomouc (okres: Olomouc kraj: Olomoucký kraj stát: Česká republika)

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!