Pivovar Eggenberg

Podobné akce

Účinkující: 1. Varna, 2. Spilka, 3. Kvašení, ležácké sklepy, 4. Filtrace, 5. Stáčírna lahví, 6. Stáčírna sudů, 7. Sklady piva, 8. Degustace piva

Typ akce: Výstava

Zahájení: 01. 1. 2015
Ukončení: 31. 12. 2019

Vstupné: 1. Základní prohlídka (100 Kč) 2. Prohlídka včetně volné degustace (2x0,5L) jakéhokoliv druhu p

Popis akce

Českokrumlovský pivovar si Vás dovoluje pozvat na prohlídky do svého zákulisí, seznámit Vás s tajemstvím výroby zlatého moku a ve stylovém restaurantu ochutnat tradiční jihočeské pochoutky.

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města. Rozkvět pivovarnictví nastává v době vlády posledních Rožmberků. V roce 1560 je vystavěn v předhradí nový pivovar a později sem regent Jakub Krčín zavádí nezávadnou, velmi kvalitní vodu, jejíž zdroj pivovar využívá pro vaření piva dodnes.

V roce 1662 získali celé českokrumlovské panství a s ním i pivovar Eggenberkové. Stoupající spotřeba piva byla důvodem, že kdysi vdovské sídlo Anny z Roggendorfu, matky Viléma a Petra Voka z Rožmberku, převzaté v roce 1594 do stavby rožmberské zbrojnice, bylo v letech 1625 - 30 přestavěno českokrumlovským měšťanem Václavem Vlachem do nových budov dnešního pivovaru.

V roce 1945 došlo k vyvlastnění pivovaru státem a byl začleněn společně s Budějovickým Budvarem do národního podniku Jihočeské pivovary. Nový rozvoj pivovaru nastává po privatizaci v roce 1991, kdy dochází k instalaci nové moderní technologie a zvýšení kapacity. Značka Eggenberg se velmi rychle dostává do podvědomí konzumentů a získává si popularitu nejen v regionu, ale i na zahraničních pivních trzích.

Pivovar je složitým organismem, který se proměňuje ruku v ruce s historickými dějinami. Duch a tradice však přežívají všechen čas, proto si Vás dovoluje pozvat na prohlídky včetně degustací do svého zákulisí a seznámit s tajemstvím výroby zlatavého moku. Typ prohlídky lze po vzájemné dohodě sjednat dle individuálního požadavku klienta.Exkurze pro skupiny je možno objednat na uvedených kontaktech v českém, německém, anglickém, ruském, nebo v jiném jazyce v dostatečném předstihu před požadovaným termínem uskutečnění, pro jednotlivce bez objednávky vždy denně od 11.00 hod u vrátnice pivovaru.

Místo konání: pivovar Eggenberg

Přesná adresa: Pivovar EGGENBERG Latrán 27 Český Krumlov 381 01 (Hledat na mapě)

Český Krumlov (okres: Český Krumlov kraj: Jihočeský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Pivovar EGGENBERG
WWW pořadatele: http://www.eggenberg.cz
Předchozí akce:
Následující akce: Krajinou Orlických hor

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!