Prague Proms - Notte alla Scala „VIVA VERDI!“

Podobné akce

Účinkující: Český národní symfonický orchestr / Marcello Rota, dirigent; Carmela Apollonio – soprán, Tiziana Carraro – mezzosoprán; Mario Malagnini – tenor; Gianfranco Montresor – baryton; Paolo Pecchioli a Gianluca Breda – bas / Kühnův smíšený sbor; Marek Vorlíček – sbormistr

Typ akce: Festival

Zahájení: 22. 7. 2010
Ukončení: 22. 7. 2010

Vstupné: 650,- sedačky, 100,- na stání

Popis akce

Závěr letošních Prague Proms bude italský. Marcello Rota vzdá spolu s Českým národním symfonickým orchestrem hold hudbě Guiseppe Verdiho. V méně častém koncertním provedení Verdiho vynikající opery Aida, které v první půli předejmou árie z dalších jeho děl: Johanka z Arku, Attila, Macbeth, Don Carlos, Luisa Millerová, Trubadúr, Síla osudu. Orchestr prý nenastoupí ve vojenském k Triumfálnímu pochodu, nepřijede sfinga, ani se neočekává otevření dalšího vodního díla. A přesto bude jistě na co se dívat, co poslouchat. Vždyť sólových partů se ujmou samí Italové, hostující zpěváci slavného milánského divadla.

Navzdory všeobecnému přesvědčení, že Verdi operu zkomponoval k oslavě otevření Suezského průplavu v roce 1869, bylo to na zakázku Ismaila Pashy, egyptského chediva, pro představení v lednu 1871. Premiéra Aidy se nakonec konala až 24. prosince 1871 a setkala se s velkým ohlasem. Letošní, už 6. ročník Prague Proms, Aida důstojně uzavře.

Účastníci: diváci

Místo konání: Smetanova síň Obecního domu

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Praha (okres: Praha kraj: Praha stát: Česká republika)

Pořadatel: Smetanova síň Obecního domu
WWW pořadatele: http://www.pragueproms.cz
Předchozí akce:
Následující akce: Krajinou Orlických hor

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!