PRECEDENS 30 LET/Basiková, Kolář, Němec

Podobné akce

Účinkující: .

Typ akce: Koncert

Zahájení: 28. 12. 2012
Ukončení: 28. 12. 2012

Popis akce

Co spojuje Báru Basikovou, Martina Němce, Petra Koláře, Jana Saharu Hedla, kapelu Basic Beat? Všichni byli po delší, či kratší dobu součástí, nebo alternativou legendární skupiny Precedens.

V roce svého vzniku se Precedens stal dle bulletinu Jazzové sekce největším překvapením roku. Debut Doba ledová přinesl zcela originální tvář rockové scény a jistě jej lze nazvat kultovním albem. Na něj úspěšně navázala i alba následující, videoklipy (Soumrak bohů, Tisíc jmen atd.) a koncerty. Post zpěvačky po prvotním období, kdy byl frontmanem Jan Sahara Hedl, zastávala Bára Basiková. V 90. letech vznikla jako přímé pokračování Precedens skupina Basic Beat s ještě výraznějším akcentem na Basikovou jako sólistku. V devadesátých letech členové kapely nahráli rovněž dvě sólová alba Jana Sahary Hedla. Vedoucí Precedens
a výhradní autor hudby i textů Martin Němec objevil po odchodu Báry Basikové zpěváka Petra Koláře, který s kapelou nazpíval dvě alba (La, La, Lá., a Drž hudbu!). V roce 2005 po návratu Basikové vydala skupina zatím poslední studiové album Aurora. Všechny původní nahrávky zprodukoval, pro nynější koncerty upravil, a se špičkovými instrumentalisty současného Precedentu nazkoušel Martin Němec. Na koncertech se bude křtít album (vydavatelství EMI) mapující historii skupiny od vydání prvního alba pod názvem - Precedens 30let.

Na konci tohoto roku se chystají tři exkluzivní koncerty Precedens k výročí 30let.
Vystoupí Bára Basiková, Petr Kolář, Martin Němec a Precedens. Jako host vystoupí současná Němcova skupina Lili Marlene s vynikající Dášou Součkovou a Jan Sahara Hedl.

Místo konání: Lidový dům Stará Role

Přesná adresa: Školní 7 (Hledat na mapě)

Karlovy Vary (okres: Karlovy Vary kraj: Karlovarský kraj stát: Česká republika)

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!