Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech

Podobné akce

Účinkující: .

Typ akce: Ostatní akce

Zahájení: 01. 1. 2015
Ukončení: 31. 12. 2019

Popis akce

Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech budou o víkendu otevřeny po zimní dvouměsíční přestávce

Návštěvníci mají možnost si udělat procházku exotickými krajinami palmového, tropického, kaktusového a subtropického skleníku.V každém skleníku kvetou, raší, plodí stovky druhů. Pozorovatelům by neměly v palmovém skleníku uniknout kvetoucí palmy, rozkvetlá orchideová vitrína, oranžovo-modro-bílá zobanovitá květenství strelitzií či bobkový list obsypaný smetanovými kvítky.
Nelze zapomenout na žijící fosílii, nejstarší druh stromu světa, který se donedávna považoval za vyhynulý – wolémii vznešenou. V kaktusovém skleníku zaujmou jistě i kvetoucí sukulenty Crassula a Aloe, kterou mnozí známe jako léčivou rostlinu. V tropickém skleníku nyní kvetou anturie a bromélie, čeká na vás záplava barevných listů rostlin deštného tropického pralesa. V subtropickém skleníku nepřehlédnete plodící mandarinky, citrony, pomeranče a grepy.
Sbírkové skleníky, které se nacházejí ve Smetanových sadech, patří k historicky nejstarším skleníkům v naší republice. Největší z komplexu skleníků, palmový skleník z 30. let minulého století, je prohlášen kulturní památkou České republiky.

Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc

Přesná adresa: Smetanovy sady (Hledat na mapě)

Olomouc (okres: Olomouc kraj: Olomoucký kraj stát: Česká republika)

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!