Vánoční trhy v Brně 2009 na Zelném trhu

Podobné akce

Účinkující: .

Typ akce: Trh a jarmark

Zahájení: 27. 11. 2009
Ukončení: 24. 12. 2009

Popis akce

První tradiční vánoční trhy

27.11. Pá
13:30 Vojta Vrtek / žonglování a kejkle
14:00 - 18:00 Zpívající chasa / jarmareční
a kramářské písně, harmonika, scénky
14:30 Vojta Vrtek /žonglování a kejkle
15:00 - 19:00 MR SWING Brno 17 členný big band / swing, jazz
17:30 Vojta Vrtek / žonglování a kejkle
18:00 Slavnostní zahájení „Vánoc na Zelňáku”
- rozsvícení vánočního stromku / úvodní slovo starosty
Mgr. Libora Šťástky / doprovází MR SWING Brno
19:00 Vojta Vrtek / žonglování s ohni

28.11. So
10:00 -a 11:00 Vojta Vrtek / žonglování a kejkle
14:10 Vojta Vrtek / žonglování a kejkle
15:00 – 18:00 Třehusk / poberounská hudební skupina /
jarmareční a lidové písničky s harmonikou
18:30 Vojta Vrtek / žonglování s ohni

29.11. Ne
10:00 – 11:30 Slavné osobnosti 1. republiky mezi námi aneb
hádej, kdo jsem
14:00 Komedianti na káře / Princ Nebojsa aneb
žonglérská pohádka
15:30 – 18:00 Trní / folk, bluegrass
16:00 – 17:30 Slavné osobnosti 1. republiky mezi námi aneb
hádej, kdo jsem
18:30 Ignis Inferno / ohňová show 30.11. Po
14:15 Petra „Šany“ Šanclová / folk
15:30 Dětský dům Zábrdovice / taneční vystoupení
16:30 Pepa Goja s kapelou / folk
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Facka - Hravý cirkus
(s živým hudebním doprovodem)
18:30 – 19:45 Pepa Goja s kapelou / folk

30.11. Po
14:15 Petra „Šany” Šanclová / folk
15:30 Dětský dům Zábrdovice / taneční vystoupení
16:30 Pepa Goja s kapelou / folk
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Facka - Hravý cirkus
(s živým hudebním doprovodem)
18:30 – 19:45 Pepa Goja s kapelou / folk

1.12. Út
14:15 - 16:15 Benefit / tradiční bluegrass
16:00 – 18:30 Slavné osobnosti 1. republik
mezi námi aneb hádej, kdo jsem
17:30 VEČERNÍČEK / České pohádky tak, jak je
neznáte (interaktivní divadelní představení)

2.12. St
14:15 - 16:00 Lucie Redlová & Garde / world music
16:30 Black Uganda Choir / vokální skupina
17:30 VEČERNÍČEK / Dřevěné divadlo
- Honza a drak (marionetami hraná pohádka)
18:30 Black Uganda Choir / vokální skupina

3.12. Čt
14:15 Historie Brna / Pověst o brněnském drakovi a kole
(zábavné a poučné divadelní představení)
15:00 Historie Brna / Pověst o brněnském drakovi a kole
16:00 Historie Brna / Pověst o brněnském drakovi a kole
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Já to jsem - Vánoční příběh
18:30 – 19:45 F.T.Prim / folk

4.12. Pá
14:15 Historie Brna / Malé – velké pověsti z Brna
(zábavné a poučné divadelní představení)
15:00 Historie Brna / malé – velké pověsti z Brna
16:00 HŠ Yamaha / muzikálové a filmové písně
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Já to jsem - Vánoční příběh
18:30 – 19:40 Svítání / Original Czech Music

5.12. So
10:15 a 11:00 Historie Brna / Přepadení Brna Švédy, Proč
se na Petrově zvoní v 11 hodin? (zábavné a poučné
divadelní představení)
14:30 Divadlo eMILLIon / Nad Betlémem svítí hvězda
15:45 – 16:50 Indigo Quartet / smyčcový kvartet / jazz
17:00 – 18:00 Mikulášská nadílka
Všeobecné zdravotní pojišťovny
18:15 Divadlo eMILLIon / ohňová show

6.12. Ne
10:30 a 11:20 ZUŠ Veveří / staré české koledy
v netradičním podání kvarteta zobcových fléten
14:00 – 15:15 Nová Akropolis / Devatero
pohádek Karla Čapka (představení dvou pohádek
hraných nevidomými studenty)
16:00 – 18:30 Veselský Big Band Jardy Vinklárka
–-22 členný big band / swing, jazz, písně J. Ježka
Manželé Smutní / kramářské písně

7.12. Po
14:30 MŠ Hněvkovského / zpívání a recitace
15:30 Dětský dům Zábrdovice
/ zpívání romských a moderních písní
16:30 Pepa Goja s kapelou / folk
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Koráb
- Sindibádova dobrodružství
18:30 – 19:45 Pepa Goja s kapelou / folk

8.12. Út
14:30 ZŠ Jana Babáka / pěvecký sbor Perličky
- koledy z celého světa
15:00 – 17:00 Pouličníci / jarmareční, pouťové
a kramářské písničky s harmonikou
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Kufr - Tančíček Adušiadáši
(pohybově žonglérská klauniáda)
18:30 Ignis Inferno / ohňová show 9.12. St
14:30 ZŠ Hroznová / vánoční vystoupení
15:30 ZŠ Labská / pěvecký sbor Zpěváček a zvonky
16:00 Jan Lamram / folkový písničkář
17:30 Komedianti na káře / Cirkus
(divadlo s kejklíři a loutkami)
18:30 Komedianti na káře / Kdo z koho (žonglérská show)

10.12. Čt
14:15 Slávek Klecandr / písničkář, žalmy
15:00 ZŠ Křídlovická / pěvecké vystoupení
16:00 Slávek Klecandr / písničkář, žalmy
17:30 VEČERNÍČEK / Dřevěné divadlo
- Princezna na hrášku (marionetami hraná pohádka)
18:30 Slávek Klecandr / písničkář, žalmy

11.12. Pá
14:15 Slávek Klecandr / písničkář, žalmy
15:00 ZŠ Kneslova / scénický tanec
16:00 Slávek Klecandr / písničkář, žalmy
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo eMILLIon
- Perníková chaloupka
18:30 Divadlo eMILLIon / fakírská show
19:00 Slávek Klecandr / písničkář, žalmy

12.12. So
10:00 a 11:00 Nešlapeto / jarmareční hudební těleso
14:00 a 15:30 Nešlapeto / jarmareční hudební těleso
14:30 – 15:30 Slavné osobnosti 1. republiky mezi námi aneb
hádej, kdo jsem
16:00 Dřevěné divadlo / Tristan a Isolda (loutkové představení
určené mládeži od 12 let a dospělým)
17:00 – 19:30 Nešlapeto / jarmareční hudební těleso
17:30 – 19:00 Slavné osobnosti 1. republiky mezi námi aneb
hádej, kdo jsem

13.12. Ne
10:00 a 11:00 Nešlapeto / jarmareční hudební těleso
13:00 Nešlapeto / jarmareční hudební těleso
14:00 České pohádky tak, jak je neznáte (interaktivní
divadelní představení)
15:15 České pohádky tak, jak je neznáte
16:00 – 19:00 Zpívající chasa / jarmareční
a kramářské písně, harmonika, scénky

14.12. Po
14:30 ZŠ náměstí 28. října / scénka „Narodil se Kristus pán”,
hudební vystoupení / jazz, swing
15:30 DDM Zastávka - vánoční vystoupení
16:00 ZŠ Bosonožská / taneční vystoupení
ve stylu country, zpěv, recitace
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Facka
- Pohádkový jarmark (čtyři klasické pohádky
v netradičním hávu s živým hudebním doprovodem)
18:30 Jan Lamram / folkový písničkář

15.12. Út
14:30 MŠ Vídeňská / vánoční koledování
15:00 ZŠ Křenová / hudební skupina Bongáči
/ romské a vánoční melodie
16:00 ZŠ Svážná / české koledy
17:30 VEČERNÍČEK / Komedianti na káře
- Rytířské povídání o Bajajovi
18:30 Ignis Inferno / ohňová show

16.12. St VÁNOČNÍ STRAŠIDLA
14:00 ZŠ Tuháčkova / moravské lidové koledy a tance ve
vlastní úpravě, sbor učitelů ZTUHA
15:00 – 17:30 Divadlo Dell Arte / Vánoce za časů našich
prababiček aneb jak se v Čechách strašívalo
(15:00 hod. divadelní představení
+ strašidla na Zelňáku)
16:00 ZŠ Zemědělská / muzikálové a filmové písně
17:30 VEČERNÍČEK / Strašení není nikdy dost – pokračujeme
ve strašení (interaktivní divadelní představení)
18:30 – 19:45 Black Uganda Choir / vokální skupina

17.12. Čt VÁNOČNÍ STRAŠIDLA
09:30 ZŠ Horní / vánoční vystoupení
10:00 ZŠ Bakalovo nábřeží / Koledování z Bakalky
11:00 ZŠ Horácké náměstí / české a zahraniční koledy
11:40 ZŠ Evropská / vánoční vystoupení
12:00 ZŠ Kotlářská / vánoční koncert
14:00 ZŠ Horníkova / sbor Pavouček - Malí koledníci
15:00 – 17:30 Divadlo Dell Arte / Vánoce za časů našich
prababiček aneb jak se v Čechách strašívalo
(15:00 hod. divadelní představení
+ strašidla na Zelňáku)
17:30 VEČERNÍČEK / Strašení není nikdy dost – pokračujeme
ve strašení (interaktivní divadelní představení)
18:30 Dětský dům Zábrdovice / taneční vystoupení
19:15 Ignis Inferno / ohňová show

18.12. Pá VÁNOČNÍ STRAŠIDLA
09:30 MŠ Puchýřova / vánoční vystoupení
10:00 ZŠ Košinova / příběh Ježíška
10:30 ZŠ Jasanová /vánoční představení
11:00 ZŠ Antonínská / Bílé Vánoce
- pásmo koled a písniček
12:30 ZŠ Soukenická / vánoční představení
14:30 ZŠ a MŠ Husova / dětské vánoční písničky
15:30 – 17:30 Divadlo Dell Arte / strašidla na Zelňáku
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Dell Arte
- Vánoce za časů našich prababiček aneb jak
se v Čechách strašívalo (divadelní představení)
18:30 Komedianti na káře / Světlo v pohybu
- žonglérská světelná show

19.12. So
10:00 – 11:30 Folklórní skupina
/ Vánoční štěpánská hra, folklórní písně s houslovým
doprovodem
13:00 Akustik Plus / folk
14:00 Pangeida / folk
16:00 – 19:00 Oboroh / křesťanská folkrocková kapela

20.12. Ne
10:00 – 11:30 Zpívající chasa / jarmareční
a kramářské písně, harmonika, scénky
14:00 Komedianti na káře / Na káře až
do Betléma (vánoční příběh)
16:00 – 19:00 Oboroh / křesťanská folkrocková kapela

21.12. Po
09:30 MŠ Biskupská / Narodil se Kristus pán
- pěvecké vystoupení
10:00 ZŠ Měšťanská / pěvecké vystoupení
11:00 ZŠ Merhautova / vánoční představení
14:30 MŠ Vinařská / vánoční recitace a tanečky
15:30 - 17:00 Svaťa Kotas Band / moderní bluegrass
17:30 VEČERNÍČEK / Zemanovo divadlo
- Vánoční příběh (marionetami hraný příběh s živým
hudebním doprovodem)
18:30 Svaťa Kotas Band / moderní bluegrass

22.12. Út
14:45 Malá kapela Moravěnky / pásmo populárních písní
a vánočních koled
17:30 VEČERNÍČEK / Divadlo Koráb - Betlém
(vánoční inscenace)
18:30 Ignis Inferno / ohňová show 23.12. St
14:30 a 15:20 ZUŠ Veveří / staré české koledy v netradičním
podání kvarteta zobcových fléten
15:45 – 17:00 Eliška Ptáčková & Acoustic Sound / fúze folku,
jazzu a blues
17:30 VEČERNÍČEK / Komedianti na káře
- Na káře až do Betléma (vánoční příběh)

23.12. St
14:30 a 15:20 ZUŠ Veveří / staré české koledy v netradičním
podání kvarteta zobcových fléten
15:45 – 17:00 Eliška Ptáčková & Acoustic Sound / fúze folku,
jazzu a blues
17:30 VEČERNÍČEK / Komedianti na káře
- Na káře až do Betléma (vánoční příběh)

Místo konání: Zelný trh

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Brno (okres: Brno-město kraj: Jihomoravský kraj stát: Česká republika)

Předchozí akce:
Následující akce: Krajinou Orlických hor

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!