Zámek Hrádek u Nechanic

Podobné akce

Účinkující: .

Typ akce: Hrady a zámky

Zahájení: 01. 1. 2015
Ukončení: 31. 12. 2019

Popis akce

NEJKRÁSNĚJŠÍ ZÁMEČEK V ČECHÁCH

Zámek Hrádek u Nechanic krášlí zvlněný kraj na západ od Hradce Králové sotva sto padesát let. Nicméně pokud se ocitnete v jeho útrobách, těžko tomu uvěříte – a nic na tom nezmění ani jedny z prvních digitálních hodin na světě ani moderní boiler nad vanou. Interiéry stavby ve stylu tudorské gotiky jsou zařízeny starožitnostmi z prastarých šlechtických sídel v Itálii a Rakousku

Jsou zde zlacené tapety z telecí kůže, pro které muselo padnout celé stádo. Uvidíte portréty Leopolda I. a Eleonory Magdaleny Falcko – Neburské, prý nejošklivějšího evropského páru 17. století. A nakonec zavítáte do sakristie, v níž je ornát, zhotovený ze svatebních šatů manželky nejslavnějšího majitele Hrádku – Jana Nepomuka z Harrachu. Plátno zdobí Panna Marie s malým Ježíškem, jejichž vlasy jsou vyšity opravdovými vlasy lidskými.

Při prohlídce Hrádku u Nechanic si můžete vybrat ze dvou okruhů. Kratší z nich je bezbariérově přístupný a zahrnuje přízemí. Při prohlídce prvního patra zavítáte do soukromých pokojů hraběcí rodiny. Pánská a dámská část je oddělena dvojitými dveřmi se samostatnými zámky. Každý z páru měl vždy jen ten svůj klíč a když hraběnka chtěla, aby choť přišel splnit manželské povinnosti, nechala mu u večeře svůj klíč pod prostíráním.

V bezprostřední blízkosti Hrádku se na zelenavém anglickém trávníku hraje golf. Zdejší terén je vhodný pro cykloturistiku i pěší procházky a pokud jste na výletě autem, můžete si jej zpříjemnit prohlídkou okolních turistických zajímavostí. Vynechat byste rozhodně neměli Hradec Králové. Krom historických památek nabízí město kulturní a sportovní vyžití. V létě se můžete vykoupat a v zimě si zabruslit, nebo – patříte-li mezi ty lenivější – ohřát zkřehlé údy v jedné z příjemných kaváren. Každopádně si nenechte ujít proslulé Obří akvárium!


Zámek je otevřený od dubna do října. V letních mesících každý den mimo pondělí. Otevírací doba ostatních měsíců jsou uvedeny na http://www.hradekunechanic.cz/

Místo konání: Zámek Hrádek u Nechanic

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Hrádek (okres: Hradec Králové kraj: Královéhradecký kraj stát: Česká republika)

WWW pořadatele: http://

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!