Zlín - Lešná

Podobné akce

Typ akce: Rostliny

Zahájení: 01. 1. 2015
Ukončení: 31. 12. 2019

Popis akce

V areálu ZOO se nachází i botanická sbírka dřevin a rostlin.

Zlínská zoo se kromě moderních pavilonů a rozlehlých přírodních expozic může pochlubit i bohatou botanickou kolekcí. V celém areálu roste více než 1 100 druhů rostlin a bylin. V málokteré evropské zoo také najdete tak výrazné propojení expozic zvířat a rostlinné výsadby. Vhodně zvolenými rostlinami se snažíme co nejlépe přiblížit biotop určité oblasti a zvýraznit pojetí samotných expozic.

V areálu zoo postupně vytváříme i zajímavá botanická zákoutí. Společně s nejrůznějšími etnografickými prvky pomáhají navodit atmosféru daného kontinentu.

Výsadba v africké oblasti věrně napodobuje prostředí černého kontinentu. Pichlavé keře dřišťálů připomínají trnité buše savan, jezírko u výběhu lvů s vodní květenou symbolizuje proslulé africké mokřady.
V asijské oblasti si můžete prohlédnout stylovou expozici japonských zahrad u rybníka gibonů nebo zákoutí typických asijských travin poblíž expozic tygrů a medvědů ušatých.
Floru australského kontinentu reprezentují starobylé araukárie, které patří mezi nejstarší rostoucí dřeviny na Zemi. Pětici těchto stromů najdete u východu z průchozí australské expozice.
Botanicky nejrozmanitější oblastí naší zoo je jihoamerická oblast. V Amazonii můžete obdivovat pajasany, které svým vzrůstem připomínají palmy. Rostliny suchých oblastí střední Ameriky představuje expozice zvaná „Mexiko“. Objevíte zde mnoho druhů kaktusů, juky i mohutná agáve. V tropické hale Yucatán vás zavedeme do středoamerického deštného pralesa.

Místo konání: Lešná

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Zlín (okres: Zlín kraj: Zlínský kraj stát: Česká republika)

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!