Maxim Turbulenc - diskografie a koncerty

http://www.maximturbulenc.cz/  Žánr: Pop, dance, disko

Maxim Turbulenc

 

 

Složení skupiny

 

 

Informace o skupině

Píše se rok 1994 a v Klánovicích vzniká nové hudební seskupení, které si dává název Maxim Turbulenc. Zakládajícími členy skupiny jsou Pavel Vohnout, zvaný Kyklop a dva dřívější spolužáci ze základní školy Dan Vali a Petr Panocha, zvaný Pancha.

 

Dan a Pancha, kteří chodili na hodiny klavíru ke stejné profesorce se potkávají s Kyklopem a zjišťují, že kromě fyzické podobnosti svých těl mají i stejné názory na hudbu, kterou chtějí dělat. V této době se formuje styl a písničky na jejich první desku s názvem " Turbulence Dance ". V roce 1995 skupina Maxim Turbulence oslovila vydavatelské firmy. Na demoverze kladně reagovala firma Supraphon, kde mělo dojít i k uzavření smlouvy o vydání prvního CD. Přišel však první problém. Ve vydavatelské firmě byl zrušen odbor popu a firma se rozhodla, že bude vydávat pouze klasickou hudbu. Po této události členové skupiny oslovili firmu Monitor EMI, se kterou došlo k podpisu smlouvy. Skupina vystupuje poprvé na veřejnosti v České Lípě společně se skupinou Rap Masters.

 

V roce 1995 byl vydán pilotní singl - cover verze dřívějšího hitu Michala Tučného " Báječná chlap " a ve stejném roce jej ještě následovalo vydání první autorské desky nesoucí název " Turbulence Dance ". Desky "Turbulence Dance" se prodalo 11000 kusů a dvěma největšími hity se staly písničky " Nechci zůstat sám " z dílny Maxim Turbulenc a cover verze "Báječnej chlap ".

 

Za dobu své existence skupina vydala 4 singly, 11 CD a natočila 15 videoklipů. Celkem bylo prodáno na 500 000 kusů nosičů. Za prodej nosičů skupina získala v tuzemsku 8 zlatých, 4 platinové a 1 dvouplatinovou desku a 1 zlatou desku v zahraničí. Skupina byla dvakrát nominována na cenu Akademie populární hudby a v anketě Zlatý slavík se umístila čtyřikrát do první desítky. V původním složení působila skupina do 17.10.2005. Rozdílné názory na způsob práce i písničky vyústily ve ztenčení formace o Panchu, kterého nahradil, svou výškou 203 cm nepřehlédnutelný, Petr Novák, přezdívaný Ajfel.

 

 

 

Diskografie Maxim Turbulenc