Petr Muk - diskografie a koncerty

http://www.petrmuk.com/

Petr Muk

Petr Muk

 

Informace o zpěvákovi

Petr Muk (1965), rodák z romantického Českého Krumlova, dlouhá léta pravověrný Budějičák a nyní - po krátké zkušenosti z poloviny osmdesátých let - už více než dekádu městem okouzlený Pražan. Jedna z nepochybných mužských pěveckých hvězd současného českého popu.

S muzikou začal na počátku 80. let jako baskytarista punkové skupiny Dural. V období 1985 až 1992 byl slavný už jako frontman kapely Oceán (kultovní píseň Ráchel a další hity, tři alba s celkových prodejem přes 250 000 kusů). V letech 1992 až 1996 obdivován jako spolutvůrce velice úspěšného projektu Shalom (hity Až jednou, Léto měsíců, Bon Soir, Mademoiselle Paris aj., tři alba s prodejem více než 200 000 kusů).

Na sólovou kariéru vykročil Petr v pozici držitele české pěvecké Gramy (1992) a kapelového spoludržitele řady dalších ocenění (Diskoslavík, ankety časopisů Melodie, Popcorn či Maxisuper, cena IFPI ČR za Nejprodávanější album roku - Shalom). Jeho mimořádný vokál posluchače okouzlil i v úplně poslední studiové nahrávce Shalomu, původně jen bonusové cover verzi zapomenuté písničky Stín katedrál, která se tak v roce 1996 stala znovu objeveným malým klenotem.

 

 

 

Diskografie Petr Muk