Divokej Bill 15 Tour

Podobné akce

Účinkující: skupina Divokej Bill

Typ akce: Koncert

Zahájení: 28. 6. 2013
Ukončení: 28. 6. 2013

Vstupné: 350 Kč

Popis akce

Po dlouhých dvaceti měsících se kapela Divokej Bill vrací do českých měst, aby společně se svými fanoušky oslavila patnácté narozeniny. Koncertní oslavy doprovodí vydání nového alba, které ponese název „15“. To vyjde 12. dubna jako první spolupráce Divokýho Billa s vydavatelstvím Supraphon a bude obsahovat jedenáct nových písní.

V rámci výročního turné zavítá kapela i do Liberce na centrální parkoviště u Tipsport areny. Sem se úvalská skupina vrací přesně po šesti letech od jejich minulého open air koncertu na tomtéž místě.

Na nové album si museli fanoušci počkat dlouhé čtyři roky a koncert svých oblíbenců v České republice mohli slyšet naposledy před necelými dvěma lety. Tuto pauzu členové kapely využili k přípravě nové desky a vystupování v zahraničí. Nyní jsou ale zpět v plné síle a právě jarní novinkové album a turné „Divokej Bill 15 Tour“ bude hlavní událostí oslav patnáctého výročí založení kapely.

Vedle tradičního autora písní Divokýho Billa Vaška Bláhy tentokrát výrazněji přispěli na album „15“ novinkami také Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Na aranžích se samozřejmě podílela celá kapela pod dohledem producenta Pavla Karlíka. „Pavlova role na tomto albu je nezastupitelná. Jeho velký přínos je nejenom na hudební podobě alba či aranžích ale i na textech, které s námi hodně řešil,“ vysvětluje Roman Procházka. “Jedinečným dárkem pro všechny majitele nového cédéčka pak bude obal. Co kus, to naprostý originál. Věříme, že to bude hodně zajímavé překvapení,“ zahalila kapela vydání desky tajemstvím.

Nové skladby a osvědčené hity pak bude možné letos slyšet živě pouze na patnácti koncertech v rámci výročního „Divokej Bill 15 Tour“ po českých městech. Jiné koncerty tento rok skupina neplánuje. “Vybrali jsme místa, která se nám za dobu hraní líbila a cítíme se tam příjemně. Někde naopak ale zahrajeme úplně poprvé. V každém případě si to všude chceme užít a se všemi fanoušky společně oslavit naše jubileum. Bude to pořádná jízda; už je nám patnáct, takže konečně nejsme pod zákonem!” dodává s úsměvem kapela.

Jako host se na turné představí skupina Liwid. Ta má za sebou například společné turné se skupinou UDG či koncertování na významných českých festivalech. Letos kapela vydává své první studiové album s názvem Amélie.

Místo konání: Tipsport arena Liberec

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Liberec (okres: Liberec kraj: Liberecký kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Šimmi AG

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!