ILJA BÍLEK, LUBA BAKIČOVÁ – 2x SKLO

Podobné akce

Účinkující: všichni srdečně zváni

Typ akce: Výstava

Zahájení: 25. 7. 2014
Ukončení: 28. 9. 2014

Popis akce

Na výstavě se představují skleněné plastiky dvou sklářských výtvarníků. Dochází k velmi zajímavé konfrontaci přístupů umělců rozdílných generací.
Ilja Bílek ( 1948) již léta rozvíjí svou osobitou výtvarnou polohu. Vytváří prostorové kompozice lepené ze segmentů z taveného nebo tabulového skla. Zdůrazňuje krásu tvarové jednoduchosti a zároveň fascinaci přísným řádem výstavby stereometrických tvarů, který známe z přírodních forem krystalů.
Luba Bakičová (1985) kombinuje sklo s výrazově odlišným materiálem – deskami a tvary z žárobetonu. Sklovina v jejím podání nehýří prvoplánovými efekty. Přesto je mysteriózním a tajemným materiálem. V kontrastu se syrovou brutalitou kusů žárobetonu prezentuje sklo tvarovou proměnnost, rozlévání se a vláčné kanutí do křehkých pramínků zářících světlem. Autorka vystavuje také realizace pojaté jako hravě groteskní variace na design.
Vážnost výrazu uznaného autora s konstituovaným výtvarným názorem konfrontovaná s hravě pojatým odstupem mladé umělkyně je to, co dává výstavě živý a zajímavý náboj. Výstava je instalována v barokním Kaňkově sále pardubického zámku.

Místo konání: Východočeské muzeum v Pardubicích

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Pardubice (okres: Pardubice kraj: Pardubický kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: Východočeské muzeum v Pardubicích
WWW pořadatele: www.vcm.cz
Předchozí akce: RETRO METRO
Následující akce: LIDOPOP

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!