JazzFestBrno 2017: Chick Corea Trio

Podobné akce

Účinkující: Chick Corea - klavír, Eddie Gomez - kontrabas, Brian Blade - bicí

Typ akce: Koncert

Zahájení: 04. 5. 2017
Ukončení: 04. 5. 2017

Popis akce

Dvaadvacetinásobný držitel ceny Grammy, invenční skladatel, improvizátor a klavírní virtuos Chick Corea v průběhu svého muzikantského života prozkoumal překvapivé množství hudebních stylů – od avantgardy přes bebop k jazzrockové fúzi, latinskoamerické a tradiční španělské hudbě, dětským písním a komorní i symfonické hudbě. Na festival JazzFestBrno přijede Chick Corea 4. května s triem, v němž mu sekundují basový mistr triové disciplíny Eddie Gomez a nejvyhledávanější současný jazzový bubeník Brian Blade.

Chick nepolevuje ve svém vlivu na současnou scénu, o čemž svědčí ceny Grammy, jež vyhrává v posledních letech. V roce 2012 si Corea odnesl hned dvě ceny Grammy: „nejlepší jazzové instrumentální sólo“ a „nejlepší akustické jazzové album“ nahrané se spoluhráči z legendární kapely Return To Forever Stanleym Clarkem a Lennym Whitem. Ceny z roku 2014 zaujímají v Coreově sbírce Grammy Awards neuvěřitelná čísla 21 a 22, získal je za album Trilogy (nejlepší jazzové instrumentální album) a Fingerprints (nejlepší improvizované jazzové sólo).

Coreova schopnost s lehkostí se pohybovat mezi různými hudebními světy se projevuje i v době aktuální – pokračují série koncertů s aktuálním triem s Eddiem Gomezem a Brianem Bladem, setkání klasiky a jazzu nabízí koncert pro jazzový kvintet a komorní orchestr, nezastaví se ani nekonečné turné v duu s vibrafonistou Garym Burtonem. Nejnovějším přírůstkem mezi aktivitami Chicka Corey je nový projekt The Vigil. K hudební konverzaci v ideálním jazzovém formátu, klavírním triu, se Corea rád vrací a na tuto tradici naváže s basistou Eddiem Gomezem a bubeníkem Brianem Bladem i v brněnském Bobycentru, kam zavítá jako jedna z hvězd festivalu JazzFestBrno.

Místo konání: BOBY Centrum

Přesná adresa: Sportovní 559/2A, 602 00 (Hledat na mapě)

Brno (okres: Brno-město kraj: Jihomoravský kraj stát: Česká republika)

WWW pořadatele: http://www.jazzfestbrno.cz/

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!