Veronika Forejtová zavzpomíná na svou hereckou a divadelní kariéru

Podobné akce

Účinkující: Alena Miková

Typ akce: Knihy a literatura

Zahájení: 01. 2. 2017
Ukončení: 01. 2. 2017

Vstupné: zdarma

Popis akce

Středa 1. února v 16.00 – 17.00 - Veronika Forejtová: Byla vždycky svá. Beseda a autogramiáda. Veronika Forejtová se v průběhu své herecké kariéry setkala s desítkami rolí. Hrála v divadlech v Jihlavě, Klatovech, Českém Těšíně, Karlových Varech, Opavě a Ostravě. Po krátkém angažmá v Divadle Petra Bezruče se stala členkou činohry Národního divadla moravskoslezského. Její kniha je malým ohlédnutím za divadelní kariérou, vzpomínkou na lidi, se kterými spolupracovala, i zamyšlením nad hereckou profesí a životem. Hostem besedy bude autorka knihy Alena Miková.

Veronika Forejtová má prostřednictvím svého vyprávění rozhodně co nabídnout.
Přijďte s ní zavzpomínat nejen na její divadelní kariéru do DOMU KNIHY KNIHCENTRUM.cz, kde se uskuteční beseda a následně autogramiáda 1. února v 16 hodin.

Byla vždycky svá
Ze začátku nebylo vůbec jisté, zda kniha přijde na svět nebo ne. Nicméně redaktorka Alena Miková, která knihu připravila k vydání, potvrdila ono přísloví: Kapka, je-li vytrvalá nahlodá i kámen. Veronika Forejtová nakonec souhlasila a po více jak roce a půl se knihu podařilo dokončit.
Veronika Forejtová je již více než čtvrtstoletí spojena se scénou Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, předtím ale vystřídala několik dalších divadel, zatímco před kamerou se objevuje spíše jen výjimečně. Pochází z Ústí nad Labem a od dětství se věnovala baletu, po maturitě na gymnáziu sice zamířila na Univerzitu Karlovu, kde začala studovat dějiny umění, školu ale nedokončila.

Jako herečka vystřídala se svým manželem Zdeňkem Forejtem (*1938) několik divadelních angažmá, působili spolu například v Českém Těšíně, Opavě, Karlových Varech nebo Jihlavě. Před kamerou se začala objevovat na přelomu 70. a 80. let v produkci ostravského televizního studia, které ji přizvalo k menším rolím v seriálech.

Od roku 1990 je Veronika Forejtová v angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V rozhovorech přiznává, že postavy mladých milovnic ji (naštěstí) minuly, zato v úlohách zralých a stárnoucích žen dostala řadu zajímavých a velkých příležitostí (Matka, Kočičí hra, Návštěva staré dámy, Dům na nebesích). Za svůj výkon ve hře Piknik byla nominována na Cenu Thálie, nejnověji zazářila v představení Pozvání na zámek (2013). Mimo jiné působí jako jazyková poradkyně u ostravské opery.

Před filmovou kameru se dostala poprvé až v ostravském angažmá, poměrně velkou příležitost dostala jako Göblová v komedii KONTO SEPARATO (1996), naopak v pohádkově laděném filmu CÍSAŘ A TAMBOR (1998) se mihla jen v menší roli komorné. Mezitím hrála v dalších televizních projektech natáčených na Ostravsku, ve filmu jsme ji mohli znovu vidět jako Mařánkovou v manželské dvojici se Zdeňkem Duškem (HLÍDAČ Č. 47, 2008). Zatím naposledy ji kamera zachytila jako věštkyni v televizním filmu NESPAVOST (2009), natočeném opět v Ostravě.
Po celý měsíc únor bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 28. 2. 2017.

Během měsíce února se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla Petra Bezruče.
Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!
Registrace na Noc s Andersenem vypukne 1. února!
Registrujte se online na Noc s Andersenem od 1. února na této webové adrese:
http://www.knihcentrum.cz/registrace/noc-s-andersenem

Registrujte se od 1. do 28. února a využijte akční cenu 299,- Kč. Registrace bude od 1. března zpoplatněna částkou 399,- Kč.

Registrujte se včas, kapacita Domu knihy je omezena.

Registrovat se můžete do 24. března nebo do vyčerpání volných míst.

Prodejna i kavárna bude v neděli 12. února uzavřena z důvodu INVENTURY.

Místo konání: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Ostrava (okres: Ostrava-město kraj: Moravskoslezský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava
WWW pořadatele: http://www.knihcentrum-ostrava.cz/news

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!