Nebezpečné téma stalkingu uvede Zuzana Pospíšilová

Podobné akce

Účinkující: Zuzana Pospíšilová

Typ akce: Knihy a literatura

Zahájení: 18. 4. 2017
Ukončení: 18. 4. 2017

Vstupné: zdarma

Popis akce

Úterý 18. dubna v 16 - 17 hodin, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka a známá autorka dětských knih, kterých napsala desítky. Nyní se tato rodačka z Karviné však rozhodla zabrousit do literatury pro dospělé, a to s tak ožehavým tématem, jako je stalking. Co ji k tomu vedlo? To a ještě mnohem více se dozvíte na křtu její nové knihy Podivná hra. Kmotrem bude herec Vladimír Polák.
Zuzana Pospíšilová je dětská psycholožka, která pracuje v Speciálně pedagogickém centru pro děti s mentálním postižením v Ostravě. Dříve pracovala v dětském rehabilitačním stacionáři, převážně s dětmi s organickým poškozením CNS a pohybovým postižením. V době studií se zabývala tématem rozvoje tvořivosti u dětí mladšího školního věku. Nyní je známá především jako autorka knih pro děti. K psaní dětských knížek se dostala hlavně díky svým dcerám, pro které začala sama vymýšlet a psát různé pohádky, příběhy a básničky. V současnosti však přichází s novinkou pro dospělé.
Podivná hra
Jediná věta promění Karle život v peklo. Mohla prožívat běžnou krizi středního věku, s jakou se vyrovnává spousta jejích vrstevnic. Osud jí ale přichystá zkoušku těžšího kalibru. Někdo ji sleduje, naboural se do jejího počítače, do e-mailových schránek jejích dcer. Všude toho neznámého pronásledovatele tuší, posílá jí varovná znamení a baví se jejími amatérskými dedukcemi a intenzivním strachem o rodinu.
Proč ta podivná hra? Co po ní kdo chce? Karla se snaží najít jakoukoliv stopu, která by jí pomohla všechno pochopit, ale nemá žádnou podporu v okolí. Cítí se jako štvaná zvěř. Je kořistí opravdového útočníka, nebo své vlastní fantazie? Proč se ve všem dá najít skrytý význam? Možná je opravdu blázen, jak si myslí její muž. Hraje hru, o kterou nestála, hru plnou strachu a bezmoci.

Knihu pokřtí na besedě herec Vladimír Polák. Narodil se v roce 1977. Studoval ostravskou konzervatoř (1991-1995) pod vedením profesorky hlavního oboru Alexandry Gasnárkové. V roce 1993-1995 pobíral stipendium od Českého literárního fondu na základě hostujících rolí ve Státním divadle Ostrava (později přejmenováno na Národní divadlo moravskoslezské), z čehož vzniklo angažmá. Působí zde od roku 1995. V roce 2007 byl poctěn cenou Českého divadla agentury Foibos v rámci přehlídky profesionálních divadel v Praze za roli Hitlera v inscenaci Juraje Deáka Mein Kampf (Můj boj). Spolupracuje také s Českou televizí.
Zúčastněte se během měsíce dubna slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského!
Rezervujte si místo na webových stránkách www.knihcentrum-ostrava.cz/rezervace nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Akce v rámci projektu Dům knihy Živě!!! spolufinancuje statutární město Ostrava.

Místo konání: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Ostrava (okres: Ostrava-město kraj: Moravskoslezský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava
WWW pořadatele: http://www.knihcentrum-ostrava.cz/news

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!