Profesor Alexander Tomský vás seznámí s kořeny evropské civilizace

Podobné akce

Účinkující: Alexander Tomský

Typ akce: Knihy a literatura

Zahájení: 22. 3. 2017
Ukončení: 22. 3. 2017

Vstupné: zdarma

Popis akce

Středa 22. března v 16-17 hodin – Profesor Alexander Tomský: Velké partnerství - židovské a řecké myšlení jako základ evropské civilizace. Beseda a autogramiáda v rámci konání Templfestu.

Politolog, filozof, nakladatel. Alexander Tomský pracoval po studiu ekonomie a filosofie v Anglii v ústavu Keston College, kde se zabýval výzkumem církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě.

Prozkoumejte s ním kořeny evropské civilizace v souvislosti s náboženstvím a navštivte besedu v Domě knihy dne 22. března v 16 hodin.

Alexander Tomský také založil a vedl exilový, konzervativní časopis a nakladatelství Rozmluvy (1980-90), po převratu ředitel nakladatelství Academia. Přednášel na N. Y. University v Praze. Léta publikuje glosy a politické komentáře v českých médiích (LN, Kontexty, Echo, Novinky.cz).
Vybral a přeložil rozsáhlý výbor z publicistiky G. K. Chestertona „Úžas, radost a paradoxy.” Jak sám říká: " to je to nejlepší, co jsem v životě udělal".

Úžas, radost a paradoxy.
Chesterton je především básníkem ohromující lidské přirozenosti a veselým, hravým mystikem lidské existence i její podivuhodné každodennosti. Dobro, krása, pravda a také všechny ctnosti včetně humoru jsou pro něho extatickým vytržením a velkým dobrodružstvím každého života. A je jenom na člověku, aby si život hloupě nekazil, jinak ho bude mít opravdu obyčejný v tom nudném a otravném slova smyslu. Teprve když pochopíme život jako dar, svět jako zázrak, ráno jako počátek dobrodružné cesty, druhého člověka jako radostné setkání a příležitost, stávají se obyčejné věci neobyčejnými. Chesterton – toť návod na život!

Po celý měsíc březen bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 31. 3. 2017.

Zúčastněte se během měsíce března slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského!
Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!


Místo konání: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava

Přesná adresa: (Hledat na mapě)

Ostrava (okres: Ostrava-město kraj: Moravskoslezský kraj stát: Česká republika)

Pořadatel: KNIHCENTRUM.cz, DŮM KNIHY Ostrava
WWW pořadatele: http://www.knihcentrum-ostrava.cz/news

Vkládání kulturních akcí zdarma

Kulturní akce mohou zcela zdarma vkládat registrovaní a přihlášení uživatelé.

Pro lepší zviditelnění kulturní akce na našem webu, nás neváhejte kontaktovat.


Informace o kulturních akcích nemusejí být aktuální. Účinkování na dané kulturní akci si ověřte přímo na stránkách pořadatele kulturní akce!